Preaiubiții mei,

Hristos a înviat!

Cu dragoste și dor îmi îndrept gândurile inimii mele către voi toți, oriunde vă aflați acum, îndemndu-vă, părintește și frățește, să mânecăm cu mânecare adâncă spre Hristos, Cel care ne așteaptă cu brațele deschise, pe Cruce, pentru a ne dărui îmbrățișarea Învierii!

Va rog sa descarcati de pe prima pagina a site-ului Episcopiei noastre PASTORALA DE PASTI (TEXT SI AUDIO-VIDEO) SI VA ROG SA O TRANSMITETI MAI DEPARTE.
Pomeniti si incredintati si altora apropiati voua, spre pomenire, pe tanarul ANDREI-FLORIN de la Cluj care de apropae 10 luni dupa accidentul cu motocicleta se afla in interventii chirurgicale. Este constient, fiind ravasit de durere si neputinta. Sa il rugam pe Domnul sa il tamaduiasca deplin alaturi de alti bolnavi din Episcopia Europei de Nord si de pretutindeni.

Al Vostru Părinte, Frate și Prieten,
+Episcopul Macarie